|Türkçe|English|
HABERLER

SEKTÖR LİDERİ EVİNOKS’TAN ÇEVRECİ TESİS


09.04.2012 18:54

Sektöründe öncü ve 30 yıldır başarı ile git gide büyüyen Evinoks, gelişen iş hacmi ve büyüme hedefi doğrultusunda 21 Mayıs 2011’de 12.200 m2 arazi üzerinde inşa edilecek olan yeni fabrikanın temelini atmışdır. Showroom, kapalı otopark, Arge üretim ve test alanı, sığınak, ofisleri ile toplamda 15000 m2 kapalı alana sahiptir. Su, ısı ve ışık tasarrufu ile tamamen “çevreci” olan tesisin maliyeti 10.000.000$ dır.

Çatıdan toplanan yağmur suyu filtre edilerek fabrika içerisinde kullanım suyu ve tesis yangın sisteminde kullanılmak üzere
depolanmaktadır. Yangın yönetmeliğine uygun olarak projelendirilen tesis içerisindeki tüm alanlarda yangın algılama alarm sistemi ve Siprinker sistem ile yangın söndürme tesisatı bulunmaktadır.

Yeni fabrika için hazırlamış olduğumuz projelerden biri BEBKA, diğeri ise KOSGEB tarafından onaylanmıştır. BEBKA projesi ile Evinoks boyahanelerinde metal boya yıkama ve kurutma sistemi, ahşap boya bölümü için ise özel zımparalama sistemi kurulmuştur. Kosgeb
projemiz ile de real time olarak üretim yönetimi takip ve kontrol sistemi kurulmaktadır.

Haziran 2012\'de üretimine yeni tesisinde başlamış olan Evinoks istihdam olarak %15 üretim olarak ise %60\'lik büyüme planlanmıştır.


Detaylı bilgi için tıklayınız
 
« Tüm Haberler